Zdraví ve 3. B: Učíme se jíst lépe

Ve 3. třídě se v prvouce věnujeme tématu „Zdraví“.

V rámci výuky jsme absolvovali projekt Zdravá pětka s lektorkou a navázali jsme na něj i ve třídě. Povídali jsme si o snídaních a zjistili jsme, že řada dětí ráno nesnídá a po cestě do školy si pak rychle koupí něco sladkého nebo jen rohlík. Rozhodli jsme se to změnit a uspořádali jsme si společnou zdravou svačinu. Cílem bylo ukázat si, že jíst zdravě může být rychlé, chutné a jednoduché.

Čtěte více

Den dětí pro mrňousky

V pondělí 1. června jsme nemohli sedět v lavici. Rozhodli jsme se zorganizovat Den dětí pro mrňousky ze školky. Naplánovali jsme si 8 stanovišť se sportovními aktivitami, aby se prckům hezky po obídku chrupkalo.  Myslíme si, že se celá akce povedla. Zklamalo nás jen počasí, proto jsme se přesunuli dovnitř. Venku by to bylo určitě zábavnější a zajímavější. V závěru dne děti dostaly malou sladkou odměnu a vrátily se do školky. Děkujeme paní učitelkám z MŠ a ZŠ za pomoc a budeme se těšit zase další rok. Osmáci.

Ročníkové práce

Žáci 9. ročníku obhajovali své ročníkové práce, na kterých během školního roku postupně pracovali. Každý z nich si zvolil vlastní téma a následně svou práci představil před komisí i spolužáky.

Obhajoby byly pro žáky důležitou zkušeností. Vyzkoušeli si nejen samotnou prezentaci, ale také práci s trémou, vystupování před publikem a schopnost odpovídat na otázky. Pro mnohé z nich šlo o náročný, ale zároveň velmi přínosný okamžik, díky kterému si odnesli nové zkušenosti do dalšího studia i života.

Čtěte více

Šestka v Praze: Po stopách historie a památek

Žáci 6. třídy se ve středu 20. května se vydali na celodenní výlet do hlavního města, kde spojili příjemnou procházku s výukou přímo v historických ulicích. Během pěší cesty na Pražský hrad se sami ujali role průvodců. U každého významného zastavení si připravili zajímavé referáty a prezentovali svým spolužákům klíčové momenty naší historie.

Postupně jsme takto poznali a obdivovali:

Čtěte více

Deváťáci navštívili Židovské město v Praze

Žáci devátého ročníku se vydali do Prahy, kde navštívili historické Židovské město. Během komentované prohlídky si prohlédli tři synagogy a dozvěděli se více o životě židovské komunity, jejích tradicích i důležitých událostech české historie.

Dnes jsme byli se třídou v Praze v židovské čtvrti a měli jsme k tomu prohlídku s průvodcem. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací o historii Židů v Praze a o tom, jak dřív žili. Bylo zajímavé vidět místa, o kterých jsme se učili ve škole, i ve skutečnosti. Navštívili jsme také židovský hřbitov a další památky v okolí. Nejvíc se mi líbilo, že to nebylo jen obyčejné učení ve třídě, ale mohli jsme si všechno prohlédnout naživo. Na konci jsme měli rozchod na Václavském náměstí, kde jsme si mohli projít obchody a dát si něco k jídlu. Celkově se mi výlet líbil, protože byl zajímavý, poučný a zároveň jsme si užili den v Praze. B. Řípová

Čtěte více