Žáci 6. třídy se ve středu 20. května se vydali na celodenní výlet do hlavního města, kde spojili příjemnou procházku s výukou přímo v historických ulicích. Během pěší cesty na Pražský hrad se sami ujali role průvodců. U každého významného zastavení si připravili zajímavé referáty a prezentovali svým spolužákům klíčové momenty naší historie.
Žáci devátého ročníku se vydali do Prahy, kde navštívili historické Židovské město. Během komentované prohlídky si prohlédli tři synagogy a dozvěděli se více o životě židovské komunity, jejích tradicích i důležitých událostech české historie.
Dnes jsme byli se třídou v Praze v židovské čtvrti a měli jsme k tomu prohlídku s průvodcem. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací o historii Židů v Praze a o tom, jak dřív žili. Bylo zajímavé vidět místa, o kterých jsme se učili ve škole, i ve skutečnosti. Navštívili jsme také židovský hřbitov a další památky v okolí. Nejvíc se mi líbilo, že to nebylo jen obyčejné učení ve třídě, ale mohli jsme si všechno prohlédnout naživo. Na konci jsme měli rozchod na Václavském náměstí, kde jsme si mohli projít obchody a dát si něco k jídlu. Celkově se mi výlet líbil, protože byl zajímavý, poučný a zároveň jsme si užili den v Praze. B. Řípová
Ve středu 13. 5. se třída 7. B vydala do Náprstkova muzea v Praze. Zúčastnili jsme se programu „Austrálie a Oceánie: badatelská expedice“, během kterého jsme se ponořili do světa vzdálených kultur Austrálie a Oceánie. Program probíhal formou badatelské práce – ve skupinách jsme procházeli expozici, hledali odpovědi na otázky, společně objevovali zajímavosti o životě místních obyvatel, jejich zvycích i kultuře a připravovali prezentaci pro ostatní. V expozici nás zaujaly především originální artefakty, například masky, hudební nástroje, zbraně nebo předměty každodenní potřeby z různých oblastí Austrálie a Oceánie.
Ve středu 8. dubna se žáci osmé třídy vydali do víru velkoměsta. V Praze si prohlíželi památky jednotlivých architektonických stylů a navzájem si prezentovali základní informace a zajímavosti. Nechyběla ani menší pauza v cukrárně u Černé Madony v černozlatém kubistickém stylu. Projekt Praha si náležitě užili.
Ve čtvrtek 19. března se žáci 4. třídy vydali v rámci školního projektu na výlet do Prahy, aby se zúčastnili zážitku „Mise Vyšehrad“. Mohli tak zažít kus historie a propadnout se do legend, které Vyšehrad obklopují. Na dobrodružné misi plnily děti různé úkoly a získávaly „atributy“, ze kterých si na konci sestavily vlastní znak. Na misi je doprovázel příjemný průvodce, který se dětem věnoval a k jejich radosti se po areálu pohyboval na koloběžce. Prozkoumali tak prostory Vyšehradu a navštívili jeho nejdůležitější památky – Purkrabství, královský okrsek, baziliku sv. Petra a Pavla i Vyšehradský hřbitov se Slavínem. Velkým zážitkem byla také prohlídka kasemat a tajemného sálu Gorlice, kde jsou uschovány originály soch z Karlova mostu. Do celého programu se děti aktivně zapojovaly a učily se skrze vlastní zážitky. Akce se jim velmi líbila a výlet do Prahy se náramně vydařil.
Žáci 3. třídy se vydali 16.3.2026 na vzdělávací program na Vyšehradě, který byl zaměřen na téma Staré pověsti české. Program byl realizován formou zážitkové pedagogiky. V úvodu se žáci zúčastnili divadelního představení, které jim přiblížilo nejznámější české pověsti, například příběhy o kněžně Libuši, Přemyslu Oráčovi, Bivojovi či Horymírovi a jeho koni Šemíkovi. Na divadelní část navázala interaktivní procházka areálem Vyšehradu, během níž žáci pracovali ve skupinách s pracovními listy a plnili tematicky zaměřené úkoly. Aktivity byly koncipovány kooperativně a vedly k zapojení všech žáků.
Dne 19. února 2026 navštívila třída 7. A v rámci výletu do Prahy Poslaneckou sněmovnu a Národní muzeum. Po Sněmovně je provedl poslanec Jan Papajanovský, žáci viděli jednací sál, vyzkoušeli si stát u řečnického pultíku i na místě tiskových konferencí poslanců. Unikátní byla příležitost zeptat se poslance na vlastní otázky, které si žáci předem připravili. Byli skvělí, jejich otázky trefné a osobité, což pan poslanec ocenil.
V úterý 20. května jsme se s našimi žáky vydali na poznávací výlet do Prahy, který byl nejen plný zážitků, ale i nových poznatků o fungování naší republiky. Během dne jsme navštívili hned několik významných institucí – Úřad vlády ČR, Poslaneckou sněmovnu, Senát a také Pražský hrad. Děti měly možnost nahlédnout do míst, kde se rozhoduje o důležitých otázkách našeho státu. Naslouchaly výkladu o činnosti vlády a zákonodárných orgánů. Na Hradě je čekala procházka krásným areálem, Královskou zahradou a výhledy na hlavní město.
25. března jsme se se třídou vydali na výlet do Prahy. Tento rok jsme si cestu vymysleli sami. Každý měl ve dvojicích prezentaci určenou na nějaký architektonický sloh, například gotika, klasicismus a kubismus. Každý k tomu slohu měl jednu budovu v Praze. Když jsme dorazili do Prahy, jako první jsme šli ke stavbě Dům Radost. Ten mi připadal jako obyčejný dům. Navštívili jsme také Prašnou bránu, Dům U Černé Matky Boží, Obecní dům, Stavovské divadlo, Dům U Minuty, Rotunda Nalezení sv. Kříže a Kostel sv. Mikuláše. Když jsme obešli všechny tyto budovy či stavby, tak jsme šli na Karlův most. Ze všech těch staveb a budov se mi nejvíce líbilo Stavovské divadlo, je sice obyčejné, ale zároveň je takové jakoby kouzelné, nebo jak to říci. Po našem trajdání Prahou jsme měli ještě čas, tak jsme si skočili zashoppovat. Samozřejmě i do Primarku. Mekáč byl bohužel zavřený. No a po našem shoppování jsme skočili na vlak a hurá domů!!! Bára Řípová