Masopust v naší škole


„Medvědi, lvi, šašci, koláče“ znělo ráno školou. Třeťáci, druháci a prvňáčci měli masopustní centra. Kdo navštívil centrum Medvědů, dozvěděl se o tradicích masopustu. Petra nám řekla, jaké maškary chodí v průvodu, kdy začíná a končí masopust, nechyběla i pohádka z naší oblíbené knížky „Chaloupka na vršku“. S Alicí jsme vybarvili masopustní maškary, které nám zdobí školu a halu. Příjemná vůně se linula z kuchyňky, centra Koláčů, kde měly Míša s Míšou připravené recepty na banánové muffiny, slané šneky a koláč s povidly. Zítra si na nich pochutnáme a také obdarujeme pana starostu a paní ředitelku.

V pátek od nich dostaneme svolení pořádat masopustní rej. V centru ŠAŠKA nás čekala výroba masopustních klobouků s Aničkou. Tady se stříhalo, lepilo, pracovalo podle foto návodu. Marek byl k ruce nám nejmenším a pěkně se zapotil. Mít třídu 18 žáků různého věku není žádná legrace.

Z centra Lva se ozývala hudba. Po nahlédnutí jste se ocitli mezi slony, želvami, klokany, kuřaty a dalšími zvířátky, která přišla na karneval. Ivonka s Kájou nám odkryly svět plný fantazie, který jsme si pomocí pantomimy a tance užili.

Čtyři hodiny utekly jako voda. A jak se nám to povedlo se můžete podívat v naší fotogalerii. Myslím, že podle úsměvů na tváři lze soudit, že den se vydařil a masopust byl zahájen. V pátek nás čeká průvod školou a obcí. Třeba nás potkáte a přidáte se.

Děkujeme všem učitelům, vychovatelům a asistentům za jejich náročný úterní den. Stálo to za to.

Žáci 1., 2., 3. třídy a K. Kubíčková