Šlape celá rodina aneb Povrlská šlapka 2018 z pohledu generací

Otec

U snídaně je překvapivě ticho. Všichni jsou myšlenkami někde jinde. Co se to děje? A jo vlastně! Dnes je tady ta šlapací sobota! Povrly se vylidní, v okolních kopcích se budou valit houfy dobrodruhů a dobrodružek, lačných odměn ze soutěží a především pak buřtů v cíli. A rodina si už v hlavách sumíruje taktiku na náročný výstup do neznámého terénu a na zdolání překážek, které nám do cesty postaví organizátoři. A že jich letos zase bylo.

Jsem skromný, můj cíl je jediný – přežít. Teda myslel jsem si to. Pak, asi v důsledku překonání značného převýšení, se i ve mne probudil duch soutěžníka. Musím něco vyhrát! Naštěstí byli pořadatelé velkorysí a cukrátko se občas našlo i pro mne. A buřt v cíli? Mana nebeská. Stálo to za to. Díky všem.

Syn 1

Z mého pohledu se šlapka vydařila. Starší soutěže byly doplněny novými, jako třeba slackline. Obsluha různých stanovišť byla příjemná a celkově se to povedlo. Nejvíc mě bavilo: házení na plechovky a hašení lahví. Na konci, který byl přemístěn k horolezeckým stěnám, čekal buřt. A počasí nám také přálo. Jen je škoda, že zbytek mých kamarádů mého věku hráli počítačové hry nebo byli někde zalezlí.

Syn 2

Byl to namáhavý výšlap. Nejvíc se mi líbilo shazování plechovek míčkem. Dobrá byla taky Vendulka, u které se shazovaly kuželky. U ní bylo taky fajn, že jsem si jako výhru mohl vybrat hračku. Nelíbilo se mi, že tam bylo jen pár mých kamarádů.

Dcera 1

Šlapka mě jako obvykle nezklamala. Všechny soutěže mě bavily. Při některých jsem se musela zamyslet a při jiných jsem musela procvičit své tělo. Na závěr jsme se sešli na feratě, opekli jsme si buřty a svezli se na lanovce. Třídění odpadu, shazování kuželek pomocí silonek na hlavě – ty si vybavím jako první. Toť vše.

Maminka

Každoročně obdivuji zapálení všech aktérů, kteří se podílejí na přípravě Povrlské šlapky a zajišťují celé zázemí soutěže a jednotlivá stanoviště. Mile nás překvapilo závěrečné stanoviště na Feratě, kde jsme mohli vyzkoušet lanovou skluzavku. Na některých stanovištích se projevila naše přirozená soutěživost, když jsme svým dětem chtěli dokázat, že to taky zvládneme, např. chůdy nebo zatloukání hřebíků (a kdo by odolal sladkým karamelkám!). Akce je vždy korunována buřty a pivem, což je skutečně zasloužená odměna. Šlapka se opět mimořádně povedla. Děkujeme.

Děkujeme všem za účast, pedagogům a rodičům za organizaci, členům spolku Rodiče Povrly a hasičům Povrly za pomoc a možnost realizovat tuto tradiční akci. Za rok snad nashledanou 🙂