Vánoční Jarmark ve škole


Vánoční atmosféra zavítala do naší školy v plné kráse díky Vánočnímu jarmarku, který spojil žáky, rodiče i pedagogy. Této tradice se zúčastnily třídy napříč prvním a druhým stupněm, což vytvořilo neopakovatelnou komunitní atmosféru.

Přípravy na jarmark začaly již několik týdnů před samotnou akcí. Žáci společně s učiteli pilně vyráběli vánoční dekorace, pekli cukroví a připravovali další drobnosti, které potěšily všechny návštěvníky. Stánky plné rukodělných výrobků byly skvělou ukázkou kreativity a šikovnosti našich žáků.

Akce se setkala s vysokou účastí, když na ni zavítali nejen rodiče a prarodiče, ale i mnozí další přátelé školy. Atmosféru dotvářel hudební doprovod – Emička zahrála na violoncello a vánočními koledami dotvářel atmosféru Ondra hrou na piáno. Video procházku můžete shlédnout zde.

Vánoční den deváťáků pro žáky I. stupně

Přípravy na tento velký den začaly již v listopadu, kdy jsme si například rozdělili jednotlivé úkoly, které děti plnily, a vytvořili jsme plakát. Samotný den začal již v sedm hodin ráno, kdy jsme začali připravovat polevu na perníčky, chystat pět stanovišť (dílničky, pexeso, zdobení perníčků, filmový a vánoční kvíz) a připravovat truhlu se zámkem, kterou měly děti za úkol otevřít. Během tří hodin si našimi stanovišti, na kterých dostaly vždy kód do zámku, prošly čtyři třídy z prvního stupně (2.A, 2.B, 3. a 4. třída) a domů si děti odnesly vlastnoručně zdobený perníček a sněhuláka, kterého si také vlastnoručně vyrobily. Jako 9.A jsme velmi rádi, že jsme se rozhodli tuto akci zorganizovat, protože celá tato akce probíhala bez jakýchkoliv organizačních chyb. Na závěr děkujeme všem zúčastněným dětem za vzorné chování, našemu p. uč. Kovářovi a naší pí. as. za pomoc při organizování této akce, paním učitelkám tříd, které se této akce zúčastnily, za vstřícnost, a samozřejmě nám deváťákům. Hynek Podzimek

Weihnachten In Dresden

Vánoční atmosféra a kouzelný výhled na město plné historických památek- to všechno čekalo na žáky osmé třídy, kteří se vydali na výlet do Drážďan v rámci předmětu německého jazyka. Cesta vlakem do tohoto krásného města byla plná očekávání, protože Drážďany jsou známé nejen svými vánočními trhy, ale i historickými budovami a kulturními skvosty.

Čtěte více

Čertovské řádění ve škole

5. prosince se naše škola proměnila v místo plné čertovských radovánek. Akce s názvem Čertovské řádění přinesla zábavu, kreativitu a spoustu smíchu pro všechny žáky. Čertovská centra probíhala po celé škole. Celá dnešní akce byla nejen zábavná, ale také poučná. Děti si odnesly nezapomenutelné zážitky a nová přátelství, která je obohatí i do budoucna. Čertovské řádění se tak stalo krásným odrazem spolupráce a kreativity našich žáků. Těšíme se na další podobné akce, které posílí komunitu naší školy a přinesou radost všem zúčastněným!

Čtěte více

Exkurze k Podřípskému betlému – tradice, které spojují minulost a přítomnost

Dne 28. listopadu 2024 jsme se v rámci projektu Má-Ta a Žijeme s tradicemi s žáky tříd 1.A, 6.A a 6.B vydali na exkurzi do Podřípského betlému v Bechlíně poblíž Roudnice nad Labem. Přivítala nás paní Šustrová a umožnila nám nahlédnout do světa lidových tradic, které jsou neodmyslitelnou součástí našeho kulturního dědictví.

Během exkurze byli žáci rozděleni podle “rodin” do tří skupin. Jedna skupina obdivovala krásu ručně vyráběného pohyblivého betlému, jehož postavy vytvořené z kukuřičného šustí nesly typické rysy českého venkova. Druhá skupina zhlédla výjev ze života broučků ve stylu J. Karafiáta, který vynikal jemnými detaily a precizní řemeslnou prací postaviček ze šustí. Obě díla nás zaujala svou jedinečností a láskou, s jakou byla vytvořena. V objektu měla paní Šustrová i malý obchůdek, kde si děti mohly nakoupit pár maličkostí.

Čtěte více

Společné pečení s rodiči a zaměstnanci školy


Naše škola se ponořila do vánoční atmosféry při tradičním pečení cukroví na Mikulášské řádění. Rodiče a zaměstnanci školy spojili své síly a proměnili školní kuchyni v manufakturu plnou vůně cukroví, svařáku a sváteční pohody. Společné pečení vytvořilo nejen lahodné dobroty, ale i nezapomenutelné zážitky, které umocnily kouzlo adventního času. Děkujeme všem, kdo se zapojili a přispěli k této radostné akci.

Tříkrálová sbírka


V úterý 9. ledna 2024 probíhala v obci Povrly Tříkrálová sbírka. Zúčastnili se žáci nejen z parlamentu, ale i z jednotlivých tříd. Žáci, kteří se přihlásili, vytvořili tři skupiny. V první skupině byli 3 žáci z 5. třídy. Tito žáci se procházeli školou a vybrali 3.588 Kč. V další skupině byli žáci, kteří se zúčastňují zasedání školního parlamentu. Tito žáci chodili po obci Povrly. Šli s doprovodem paní učitelky a se dvěma pracovnicemi od charity, vybrali 3.239 Kč. A poslední skupina, která také procházela obcí Povrly a došla i do Neštědic, vybrala 2.405 Kč. Dohromady naši žáci v Povrlech vybrali do sbírky 9.232 Kč. Tyto peníze půjdou na charitu.

Celý parlament děkuje, že jsme se mohli zúčastnit této akce. Byla to pro nás velká zkušenost.