Trénink na přijímací zkoušky

Od pondělí 27. dubna do středy 29. dubna probíhá v ranních hodinách testování žáků 8. třídy v rámci SCIO tréninku na přijímací zkoušky. Žáci si mohou otestovat své znalosti a vědomosti v oblastech českého jazyka a matematiky. Poslední částí tréninku byly tzv. obecné studijní předpoklady, ve kterých si žáci testují své dovednosti (práce s jazykem, porozumění textu, orientace v podmínkách, práce s údaji aj.). Žákům přejeme úspěšné řešení úloh. 

Projekt Praha – 8. třída

Ve středu 8. dubna se žáci osmé třídy vydali do víru velkoměsta. V Praze si prohlíželi památky jednotlivých architektonických stylů a navzájem si prezentovali základní informace a zajímavosti. Nechyběla ani menší pauza v cukrárně u Černé Madony v černozlatém kubistickém stylu. Projekt Praha si náležitě užili.

Ukliďme Povrly

Včera se žáci i pedagogové ZŠ Povrly zapojili do tradiční dobrovolnické akce Ukliďme Povrly. Společně vyrazili do okolí obce, kde pomáhali uklízet odpadky z veřejných prostranství, parků i přírody v okolí Labe.

Akce probíhala ve velmi příjemné atmosféře a žáci ukázali, že jim na životním prostředí skutečně záleží. Po dobře odvedené práci následovala zasloužená odměna – společné opékání buřtů, které se stalo příjemným zakončením celého dne.

Školní kolo Biologické olympiády

Ve čtvrtek 22. 1. se uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády v kategorii D. Školního kola se zúčastnili čtyři žáci ze 6. třídy, 7. A a 7. B. Letošním tématem byl Tajemný život lesů. Příprava na školní kolo probíhala od října. Moc děkujeme za píli a elán, který je nutnou přísadou školního kola. Školní kolo se skládalo ze tří částí – písemného testu, poznávačky a laboratorních prací, kde se letos žáci věnovali jehličnanům. Výsledky budou zveřejněny v průběhu následujícího týdne.

Inovace ve školním stravování

Ve čtvrtek se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili krajského setkání v Národním pedagogickém institutu, které bylo zaměřeno na Inovace ve školním stravování. Naši žáci prezentovali a sdíleli náš školní projekt Menu pro změnu a poskytli tak inspiraci jiným školám a organizacím. Moc děkujeme za účast. Prezentace se velice povedla a naši žáci si domů odnesli cenné zkušenosti a samozřejmě i pochvalu.

Akademie 2025: premiéra pod širým nebem dopadla skvěle

Ve středu 18. 6. proběhl první ročník venkovní Akademie. Máme z ní opravdu dobrý pocit a po výsledcích dotazníkového šetření jste byli spokojeni i VY. Samozřejmě i tak budeme do příštího roku pracovat na drobných vylepšeních. Děkujeme všem vystupujícím, vedení obce a školy, zaměstnancům obce i školy a rodičům za účast a pomoc s hladkým průběhem. Fotkami a videem se můžete kochat v přiložené galerii.

CO2 Liga 2025 úspěšně zakončena

Do letošního ročníku vzdělávací soutěže CO2 Liga se zapojilo 57 škol z celé České republiky. Všechny stály na stejné startovní čáře – ale jen 18 týmů úspěšně prošlo celým programem až do cíle. Na závěrečnou konferenci do Prahy přijelo 15 nejaktivnějších škol, z toho 6 základních.
Účastníci během roku vystoupili ze své komfortní zóny a věnovali se konkrétním krokům na podporu klimatické odpovědnosti a biodiverzity. Během finální prezentace sdíleli nejen své výsledky, ale i emoce, výzvy a zážitky, které je na cestě potkaly.
„Byla to dřina, ale stálo to za to. Jsme hrdí na to, co se podařilo,“ zaznělo opakovaně z úst účastníků.
Děkujeme všem školám, pedagogům i studentům, kteří se do CO2 Ligy zapojili.

Letošní ročník považujeme za úspěšně ukončený.