Základní škola a Mateřská škola Povrly pomáhá

Byl krásný čtvrteční jarní den, přípravy vrcholí, celá škola stojí na prahu jarní události, je tu Velikonoční jarmark pořádaný ZŠ a MŠ Povrly. Děti jsou natěšené, dychtivé ukázat a nabídnout krásné výrobky a dekorace, které pro tento den vytvořily. Máme velká očekávání, jelikož tento jarmark je něčím jiný. Je jedinečný, je v duchu dobra, v uvědomění si, že pomáhat je dobré a potřebné. Ano, tento jarmark je zaměřený na pomoc druhým, jiným dětem. Proto nese název „Děti dětem“. Rozhodli jsme se celý výtěžek věnovat organizaci UNICEF na očkovací program pro nejmenší.

Utržili jsme neuvěřitelných 11 720,- Kč. Nyní už jen čekáme na den, kdy tuto částku poskytneme těm, o které nám šlo, dětem. Finále je tady, 30. 4. 2019 jsme přivítali zástupce organizace UNICEF, pana Aleše Foltýnka, abychom mu předali výtěžek z Velikonočního jarmarku, který se konal 11. 4. 2019 v Povrlech.

Dnešní dopoledne jsme strávili s pocitem pýchy, pomoci může opravdu každý. Teď jsme to my. Nejprve jsme si vyslechli velmi zajímavou přednášku plnou informací kde, jak, s kým a hlavně proč UNICEF pomáhá. Částka, jež jsme vybrali, pomůže 20 dětem, kterým změní život k lepšímu. 20 úsměvů, 20 párů veselejších očí, 20 obyčejných dětství, 20 nadějí na život. Děkujeme Vám všem. Pomáhejme, má to smysl.

článek z novin – zde