Za Ondřejem Sekorou s Adersenem

V pátek 29. března kolem 16 hodiny byl ve škole nezvyklý ruch. V tuto dobu v běžném školním roce dávno utichlá škola se nořila do štěbetání dětí. Je to zvláštní školní den. Dnes se koná NOC S ADERSENEM. A mezi třídami se to hemží natěšenými dětmi se spacáky a knížkami v rukou a hledají si místo na spaní.

Uběhne pár minut a děti se pod vedením paní učitelky Barči Žáčkové pomalu rozřazují do skupin. Každá skupina má za úkol si nejprve vybrat své jméno a pak se pod vedením svého kapitána ze 4. třídy vydat po jednotlivých stanovištích plnit úkoly. Zadání je jasné „Ferda Mravenec“. Ten seznamuje děti se svým autorem, se svými knižními kamarády, a také je vyzkouší, co vše si o nich zapamatovaly. Hodiny utíkají a na závěr se všechny skupinky sejdou na tvoření velikonočních ozdob ze zatavovacích korálků.

Po večeři a filmu o Ferdovi Mravencovi se ti nejodvážnější vydávají na stezku odvahy, kterou pomocí svíček osvítily žačky z II. stupně. Za rozvášněného švitoření se velmi pomalu všichni vracejí do svých pelíšků a pomalu usínají. Mají opět všichni krásný zážitek.