Weihnachten in Dresden

Celé to začalo cestou vlakem, jízda byla bezproblémová, poklidná a skončila na nádraží v Drážďanech, které se velmi podobalo tomu pražskému. Plní energie jsme se vydali na kupoli kostela. Cestou byla vidět Galerie, ve které jsme měli později rozchod. Když jsme konečně dorazili na vánoční trhy, všude bylo cítit jídlo a vánoční atmosféra. Uprostřed trhu byla pyramida, která je jedním z hlavních znaků německých Vánoc. Všichni jsme si koupili, co jsme chtěli a s plným břichem jsme se vydali dál.

Naším dalším cílem byl kostel, který nese název Frauen Kirche. Tento kostel byl za 2. světové války vybombardován britsko-americkou armádou. Němci ho později zrekonstruovali, avšak stále tu nechali nějaké pozůstatky, např. kus kupole ležící poblíž, jako památku. Tento kostel je také výjimečný svou rozhlednou, ze které je nádherný výhled na celé Drážďany. Při tomto pohledu bylo ihned patrné, proč si toto město Rudá armáda spletla s Ústím nad Labem. Ale dost ke kostelu. Cestou zpět jsme dostali rozchod v předem zmiňované Galerii, což bylo obrovské nákupní centrum. A to byl téměř konec našeho výletu. Zpáteční cesta vlakem proběhla též v pořádku.

Další rok bychom se rádi podívali na místa spojená s 2. světovou válkou a na nějaký hrad či zámek. Vlastně bychom mohli navštívit i nějaký zábavní park.

Hrubec, Šusterová, Bureš, Bujný, Salač – žáci 8.třídy