Výsledky matematických olympiád

V několika řádcích přinášíme výsledky nejlepších řešitelů matematických olympiád na naší škole. Matematické úlohy Pangea řešilo v našem kraji 1694 žáků 4. až 9. ročníků. Krejčová Nela se umístila na 17. místě z 351 žáků. Kurenda Karel na 8. místě z 317 žáků. Šípová Anežka na 19. místě z 274 žáků. Míša Křivková na 10. místě z 274 žáků. Karolína Kurendová na 8. místě z 253 žáků a Kryštof Besser 8. místo z 225 žáků. Je vidět, že v kraji si vedeme velmi slušně a výsledky vypadají příznivě i v rámci celé ČR.


Týden poté se konal tradiční Matematický klokan. Žáci měli v době 60 minut řešit převážně logické úlohy. V kategorii Klokánek obsadil Karel Kurenda 29. místo z 1540 řešitelů. V kategorii Benjamín se Anežka Šípová umístila na 53. místě z 1081 řešitelů. V kategorii Crvček Samuel Kubín na 54. místě z 1783 řešitelů a Karolína Kurendová na 54. místě z 950 řešitelů.

Školního kola Matematické Pythagoriády se účastnili žáci 6. – 8. ročníku. V této soutěži nikdo nedosáhl deseti bodů pro postup do okresního kola, ale o jeden jediný bod to uniklo Anežce Šípové, která se stává nejlepší řešitelkou Pythagoriády. Anežka byla také mezi těmi, které reprezentovali školu v Matematické olympiádě vedle Míši Křivkové a Karolíny Kurendové. Společně jeli v úterý 5. dubna na finálové klání do Ústí nad Labem. Anežka a Míša se sice neumístili na stupni vítězů, ale dokázali se probojovat přes náročné školní kolo až mezi elitní matematiky. Jaká rána přišla emailovou zprávou, kde se psalo: „Karolína Kurendová obsadila 1. místo v Matematické olympiádě!“ Gratulujeme!