Vodák – Ohře

21. června se část 8. třídy se Štěpánem Hauznerem, některými rodiči, sourozenci a … tím pánem co jel s Kikinou (jmenoval se Touriš:-D.) … vydali na několikahodinovou cestu vlakem do Lokte. Z nádraží v Lokti jsme pěšky došli do kempu Maskáč, který byl asi 2,5 km od nádraží. Když jsme došli do kempu, postavili jsme si stany, utábořili se a šli zkusit pádlovat proti proudu. Doslova všichni jsme se převrátili. Někdy to bylo úmyslně, někdy ne. Po asi hodinovém pádlování jsme si šli odpočinout a k večeru jsme šli na hrad Loket. Tedy, jen rodina Kurendů, Karvánků a já. Zbytek šel na jídlo … asi … Večer se udělal oheň, opékaly se buřty a párky. Zábavy bylo až až.

2. den byl budíček v sedm hodin. Na vařiči se uvařil čaj, pečivo přinesl Matějův taťka a pan asistent. Po snídani následovala rozcvička na kánoích. Zhruba v 11:30 jsme měli vyrazit do Karlových Varů, ale nemohli jsme najít loď a pádlo. Asi nám to někdo vzal. Každopádně jsme obdrželi další loď, pádlo ne. S tím jsme se ale smířili a zvládli to i bez jednoho pádla. Ze začátku bylo krásně, na nebi sluníčko. Po 30 minutách jízdy začalo pršet. Takže jsme se schovávali pod větve stromů, kde jsme se oblékali do mikin a pláštěnek a čekali, jestli pršet přestane. Nakonec nepřestalo, ale to nás nezastavilo. Dojeli jsme do nejbližšího kempu a tam přečkali s čaji a párky. Přestalo pršet a my pokračovali na naší cestě. Když už jsme konečně uschli, začalo znovu pršet. Naštěstí jsme sjeli krátký jez a byli v půjčovně lodí. Tam jsme lodě, pádla, barely i vesty vrátili. Když jsme se převlékli a koupili něco k jídlu, vyrazili jsme na nádraží, ale nemohli jsme ho najít i přes to, že jsme měli jít zkratkou, která byla mimo provoz, takže nás tam musela paní zavést. Když jsme se vrátili do kempu, měli jsme dlouhou pauzu, k večeru jsme šli na dřevo a rozdělali oheň. Při opékání nám naši kormidelníci děkovali a chválili nás. Byl to skvělý víkend se skvělými lidmi.

V neděli jsme měli k snídani znovu rohlíky a chléb. Krátce po tom, co jsme všichni vstali jsme si zabalili naše zavazadla a složili stany. Pak už jsme jen hodinu a půl čekali na opuštění kempu. Z Lokte jsme jeli vlakem do Chodova. Z Chodova jsme jeli přímou linkou do Ústí nad Labem. Když jsme přijeli do Ústí, čekali jsme hodinu na vlak, který jel do Povrlů. Po nekonečném čekání jsme sedli na vlak, dojeli do Povrlů a rozloučili se vodáckým pozdravem Ahoooj“. Celý výlet se povedl, až na počasí.

Tak AHOOOOOJ třeba i příští rok.