Úspěchy našich šachistů

Malá vesnička kousek od Mostu se jmenuje Blažim. Právě sem zamířilo v sobotu 2.12. sedm povrlských šachových nadějí, aby zde změřili své síly s dalšími 30 soupeři. A vezou dvě krásné bronzové medaile: v kategorii do 11 let ji vybojoval Marek Šíp a v kategorii do 8 let ji získal Marcel Marek. Těsně pod stupni vítězů zůstal čtvrtý Niky Hampl, dále nás reprezentovali Petr Kolouch, Štěpán Šíma, Josef Mánek a Jirka Janda.

Neuvěřitelných 10 medailí si z ústeckého Domu dětí a mládeže přivezli naši šachisté. A tým v sestavě Marek Šíp, Niky Hampl, Marcel Marek a Josef Mánek nenašel přemožitele, získal zlaté medaile. B tým přivezl bronz, hráli Petr Kolouch, Štěpán Šíma, Jirka Janda a Sam Kubín. Oba týmy si vybojovaly postup do krajského kola, které se koná 23. 1. v Litoměřicích. V soutěži jednotlivců v dramatickém play – off sahal Marek Šíp po zlatu, nakonec bral stříbrnou medaili. Marcel Marek v souboji o bronz uspěl v dramatické partii, vyhrál napínavou koncovku. Našim borcům blahopřejeme a přejeme pevné nervy v krajském kole.