Prvňáci v Praze – ZOO

Ve čtvrtek 2.5.2024 jsme navštívili ZOO v Praze. Na tento výlet jsme se předem nachystali. Před výjezdem jsme ve škole pracovali s mapou areálu ZOO, třídili jsme živočichy podle společných znaků do skupin, vyhledávali jsme v encyklopedii informace o jednotlivých živočišných druzích a popisovali je. Také jsme si povídali o dopravních prostředcích, kterými budeme cestovat, jízdním řádu a zopakovali jsme čas.

Samotný výjezd se nesl v pohodové náladě. Byl krásný slunečný den. Moc jsme se všichni těšili! Na vlakovém nádraží jsme se rozdělili do čtyř skupin (savci, ptáci, plazi a ryby). Rozdělení pomáhalo především při kontrole počtů výletníků a že jsme se za ten den počítali opravdu mockrát. Cesta utekla jako voda. Zahráli jsme si hry, které jsme si přibalili do batůžků, posilnili jsme se svačinou a dobrotami od našich maminek. Nebo jsme si jen tak povídali. V ZOO jsme byli mezi prvními návštěvníky, akorát otevírali.

Abychom viděli co nejvíce zvířat, museli jsme se zorientovat podle mapy a určit si trasu. Protože jsme již ve škole s mapou pracovali, nebylo to pro nás nic náročného. Načerpali mnoho informací o jednotlivých zvířatech, učili jsme se rozlišovat savce, ptáky, plazy, obojživelníky a ryby. Pozorovali jsme vzhled zvířat, jejich velikost, způsob pohybu, jejich životní prostor, potravu a chování. Každého z nás zaujalo jiné zvířátko. Ale asi nás všechny nejvíce bavili tučňáci a surikaty. Jsou velmi roztomilí a stále v pohybu. Stejně jako my. Uvědomili jsme si, kolik je ohrožených druhů zvířat na této planetě a že musíme více chránit životní prostředí i jednotlivá zvířata. Je třeba každého z nich respektovat a chovat se k přírodě ohleduplně.

I cesta zpět domů proběhla hladce. A přestože jsme nachodili v tento den mnoho kilometrů a nohy nás pěkně bolely, výlet se nám všem moc líbil. Radost jsme měli i z toho, že jsme mohli být pohromadě a prohloubili jsme tak naše přátelství.

Žáci prvních tříd