Na Stínadlech se kluci neztratili!

V pondělí 23. května se konalo krajské finále Mc Donald´s Cupu v Teplicích a nechybělo tam ani naše školní družstvo. Na finálovém turnaji startovalo 8 vítězných družstev z okresních kol celého Ústeckého kraje. Konkurence tedy byla veliká a ve většině týmů startovali borci z fotbalových akademií. Naši borci se ale nezalekli a v utkáních si vedli velice dobře. Vše začalo úvodním slavnostním nástupem všech týmů před prvoligovým stadionem Na Stínadlech.

Atmosféra připomínala mistrovství Evropy, hudba, diváci, slavné osobnosti, hostesky a šlo se na to. V prvním zápase proti Straškovu přeci jen zapracovala nervozita, kluci nezvládli začátek a i když v závěru dotahovali, a byli lepším družstvem, porážce 2 : 3 nezabránili. Shodou okolností tento výsledek rozhodl o tom, že se nepodařilo postoupit mezi nejlepší čtyři. V dalších zápasech se už chlapci uklidnili a předváděli velice slušné výkony, kterými se probojovali do utkání o konečné 5. místo. Zápas proti domácí ZŠ Edisonova z Teplic přinesl mnoho šancí a výborných zákroků brankářů na obou stranách nakonec skončil bez branek a šlo se na penalty. Po nervy drásajícím penaltovém rozstřelu rozhodla až devátá série a po skvělé ráně Adama Salače do „vinglu“ mohla propuknou radost. Parta kluků kolem bráchů Zápoťáků s Coubym v brance dokázala, že fotbal hrát umí. Celkové 5. místo v celém Ústecké kraji je toho důkazem. Příslibem do budoucna je, že v družstvu nastupovali i 4 hráči z mladší kategorie a získali cenné zkušenosti do dalších ročníků. Díky moc všem za to, jak reprezentovali nejen naši školu, ale i obec Povrly. Sestava ZŠ a MŠ Povrly:
Lukáš Coubal, Jára Zápotocký, Jirka Zápotocký, Jára Vodvářka, Lukáš Vodvářka, David Loskot, Adam Salač, Ríša Jozífek, Nicola Hampl, Dan Oláh, Vojta Galovič, Sam Kubín