Medaile byla blízko

Konec listopadu a polovina prosince je vždy ve znamení florbalu. A v Povrlech tomu není jinak. Žákům naší školy se letos podařil historicky první postup do Final four v hale Sluneta v Ústí nad Labem. Starší kluci z devítky a osmičky dokázali vyhrát základní skupinu v Mojžíři. Už jen účast ve Final four v nejsilněji obsazené kategorii v ústeckém okrese zaslouží uznání. Ale kluci chtěli víc. Usilovali o medaili! Nikdo partě z Povrlů nevěřil a všichni je pasovali do role outsiderů. Na začátku se k nim chovali opovrživě: “Nepatří sem a odjedou s drtivými příděly gólů!” říkali všichni. Kluci jim ale ukázali, že v Povrlech hrát florbal umí. A bojovali jako lvi.

 

V úvodním zápase proti ZŠ Vinařské (hokejisté) dokázali remizovat 4:4. Vyrovnání přišlo v poslední minutě při riskantní hře bez brankáře a gólu Lukáše Coubala. V dalším zápase kluci bojovali, ale na florbalové specialsty ze Stříbrníků nestačili. V posledním zápase proti ZŠ Rabasva stačila klukům k medaili i remíza. Bohužel únava si vybrala svou daň. Kluci hráli celý turnaj pouze se sedmi hráči v poli a proti nim nastupovali soupeři s pravidelně se sřídajícími kompletními pětkami. Bylo to znát. Chyběla rychlost, postřeh, tvrdost a také trocha toho štěstí. Konečná porážka 1:3 znamenala brambory. Zklamání kluků bylo obrovské. Od ostatních družstev však nečekaně přišla slova chvály a uznání. Potlesk z tribun toho byl důkazem. A kdo jsou ti, kteří to dokázali? V brance: Jára Zápoťák, v poli: Coubi, Dave, Kůra, Áša, Mates, Jirka Zápoťák a Ríšák. Kluci, byla to pecka!!! Díky.

A co píšou žáci 9. třídy?

V pondělí dne 9.12. se konalo školní kolo florbalového turnaje v ZŠ Mojžíř. Utkali jsme se se třemi školami ZŠ Hluboká, ZŠ Mojžíř a ZŠ Neštěmická. První zápas jsme hravě zvládli. Vyhráli jsme 7:3. Druhý zápas nám dal pořádně zabrat. Po první polovině zápasu jsme prohrávali kvůli chybě brankáře. Druhou polovinu jsme zabrali a zápas otočili na konečný výsledek 4:2. Třetí zápas jsme zvládli na výbornou a vyhráli jsme 5:1. Jasný postup ze skupiny z prvního místa. Trenér ze ZŠ Neštěmické nás nazval „Takticky vyzrálým týmem“.

A je tu středa 11.12. Zde jsme se utkali už s profesionálními florbalisty. Od začátku turnaje na nás koukali jako na vidláky. První zápas jsme po první polovině zápasu prohrávali 1:3. Ale my jsme se nevzdali. Lukáš Coubal střelec dalších tří gólů nám zařídil remízu proti ZŠ Vinařská, gólem v poslední deseti vteřinách ve hře bez brankaře. Další zápas jsme odehráli se školou ZŠ Stříbrnická. Prohráli jsme 1:7. To nás zlomilo. A je tu poslední zápas proti ZŠ Rabasova. Kdyby jsme jenom remizovali byli bychom bronzoví. Kvůli únavě a málo hráčů jsme prohráli 1:3. Skončili jsme na posledním místě.

Náš názor
Kvůli lenosti naší třídy a neochotě pana učitele uvolňovat žáky z jiných tříd. Osmáci se sice chovají jako blbci, ale pokud se máme umisťovat, potřebujeme další hráče. Kvůli zbytečným předmětům, nemáme čas, abychom se sehráli a předváděli lepší výkony. Nebýt toho namazali bychom si je na chleba. Děkujeme za pozornost.

R. Jozífek, K. Kurenda, M. Karvánek, L. Coubal, Já. Zápotocký