Adventní čas

Tradice vánočního jarmarku před zimním stadionem v Povrlech opět ukázala, jak moc nám chybí obyčejné sousedské potkávání, povídání, ale i to, že zde máme šikovné lidi. Rybí polévka byla výborná, nechyběla tradiční fronta na skvělé vyuzené rybky a ani smutek při hlášce, že: „Ryby již nejsou!“. Skvělá domácí čokoláda, slaměné ozdoby, andílci, dobré sýry… Domácí ručně vyráběná voňavá mýdla, svíčky z vosku, ručně šité dečky, tašky, prostírání, Krásná vypalovaná keramika. Malované dlaždičky. Šikovné ruce maminek, babiček, ale i dětí byly k vidění v každém stánku.  Svařáček voněl, kolemjdoucí bruslaře lákal k navštívení stánku. Mohli jste zde potkat rozzářené dětské obličeje, protože v jednom stánku byla moc šikovná slečna, která na dětské obličeje vykouzlila během chvilky motýla, vílu, labuť, ale i hada či pavouka.  Myslím, že tyto postavičky seděly u vánočního stromečku.

Také naši nejmladší z MŠ a z první třídy ZŠ nezaháleli. Na jarmarku předvedli svoje výrobky a zboží. Dokázali svoji práci pěkně prezentovat, ale i prodat. Nemohu opomenout rodiče, prarodiče a další rodinné příslušníky, babičky, dědečky. Podpořili své děti a nějakou tu „kačku „ na jarmarku utratili. Ač to ze začátku vypadalo, že den před Vánocemi dorazí málo lidí, opak byl pravdou – jarmark se vydařil!!! Prostě, kdo letos nebyl, o hodně přišel. Tak zase za rok touto dobou. Děkuji a přeji vám všem hodně štěstí, zdraví a dobré nálady v roce 2019 !

První Vánoce ve třídě. Pojídáme cukroví, které jsme společně upekli s žáky druhé třídy v rámci projektu „Tradice“. Házíme střevícem, pouštíme lodičky, věštíme z hrnečků, třídou voní františek. Zpíváme koledy a vyrábíme poslední přáníčka s andílky v tomto roce. Pečlivě se připravujeme na vánoční jarmark a zdobíme dlaždičky. Pod stromečkem jsme našli hodně dárečků: hru Ubongo, která nám zpestří hodiny matematiky, knížky o přírodě, ale i dárečky od spolužáků a rodičů. Tradice MáTa, kdy se šesťáci starají o prvňáčky, pokračuje stále. Někteří šesťáci za námi přišli poslední den a přinesli i malé dárečky. Chci je moc pochválit a poděkovat. Děvčatům Klárce, Kristýnce a Natálce děkuji za pomoc na jarmarku (holky, jsem ráda, že s vámi neztrácím kontakt). Dnes již mohu napsat, že čas strávený nad přáníčky, výrobou vánočních hvězd, se nám vyplatil a štědrost rodičů a přátel byla velká! Výdělek 1500,- Kč nás mile překvapil a moc potěšil. Nejhezčím dárečkem pro nás všechny je zaslané video z domova důchodců. Rozzářené oči staroušků mě utvrzují o tom, že tato pomoc má smysl a dává Vánocům zvláštní kouzlo, které je hned vidět. Kdo jste ještě neviděl video, doporučuji se podívat a tím se i pozitivně naladit na rok 2019.

https://www.youtube.com/watch?v=23j1eIs3aDc