Florbalové utkání 28. 4. 2026 – UČITELÉ vs. ŽÁCI

Žáci vyrovnat nestihli a učitelé slaví!

UČITELÉ vs. ŽÁCI 5 : 4 (2:1, 2:0, 1:3)

Branky učitelů: Hacko 3, Morgesová 1, Strnadová 1

Branky žáků: Martin Čikoš, Jakub Čikoš, Blažek, Slánská po 1

Rozhodčí: Bürgermeister

Učitelé po výhře v hokejovém utkání zvítězili i ve florbalu. Bylo to velice těsné a žáci jim nedarovali ani píď školní palubovky. V obou táborech bylo možné před utkáním vidět zkušené mazáky a borkyně, kteří mají mnoho zkušeností z epických školních bitev. Ale učitelé měli rozdílového hráče – Janu Hanusíkovou! Tato matadorka přinesla do řad učitelů potřebný klid a rozvahu.

Čtěte více

Mise Vyšehrad

Ve čtvrtek 19. března se žáci 4. třídy vydali v rámci školního projektu na výlet do Prahy, aby se zúčastnili zážitku „Mise Vyšehrad“. Mohli tak zažít kus historie a propadnout se do legend, které Vyšehrad obklopují. Na dobrodružné misi plnily děti různé úkoly a získávaly „atributy“, ze kterých si na konci sestavily vlastní znak. Na misi je doprovázel příjemný průvodce, který se dětem věnoval a k jejich radosti se po areálu pohyboval na koloběžce. Prozkoumali tak prostory Vyšehradu a navštívili jeho nejdůležitější památky – Purkrabství, královský okrsek, baziliku sv. Petra a Pavla i Vyšehradský hřbitov se Slavínem. Velkým zážitkem byla také prohlídka kasemat a tajemného sálu Gorlice, kde jsou uschovány originály soch z Karlova mostu. Do celého programu se děti aktivně zapojovaly a učily se skrze vlastní zážitky. Akce se jim velmi líbila a výlet do Prahy se náramně vydařil.

Vítání jara s tvořením

V naší škole jsme měli milou a inspirativní návštěvu. Za žáky 1.–5. třídy přijela mistryně lidové tradice z Podřipského betléma, Jiřina Šustrová, která se věnuje uchovávání a předávání tradičních řemesel, zejména tvorbě z kukuřičného šustí. Přijela k nám s lektorkou Evou, aby nám ukázaly výrobu tradičních figurek a velikonočních dekorací z kukuřičných komponentů.

Čtěte více

Hokejové utkání – učitelé zlomili vítěznou sérii žáků

(Článek z pohledu pedagogů napsal Štěpán Hauzner, z pohledu žáků napsal Matyáš Matějovský)

Jestliže komentátor ČT Robert Záruba nazval finálový zápas olympiády mezi Kanadou a USA hokejem z jiné planety, pak včerejší zápas mezi žáky a učiteli byl hokejem z jiné galaxie.

Žáci nastupovali do utkání jako vládci a už pětkrát po sobě nepoznali hořkost porážky. Učitelé se ale pečlivě připravili a do utkání šli s velkým odhodláním zvítězit. Opět do týmu zapracovali pětici žáků – „mladé pušky“ z prvního stupně – a právě ta byla jazýčkem na vahách celého utkání.

Čtěte více

Exkurze 7. A do Prahy: Poslanecká sněmovna a Národní muzeum

Dne 19. února 2026 navštívila třída 7. A v rámci výletu do Prahy Poslaneckou sněmovnu a Národní muzeum. Po Sněmovně je provedl poslanec Jan Papajanovský, žáci viděli jednací sál, vyzkoušeli si stát u řečnického pultíku i na místě tiskových konferencí poslanců. Unikátní byla příležitost zeptat se poslance na vlastní otázky, které si žáci předem připravili. Byli skvělí, jejich otázky trefné a osobité, což pan poslanec ocenil.

Čtěte více

Tříkrálová sbírka – vybralo se přes 10 000 korun!

V úterý 6. ledna se naše škola zapojila do Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Česká charita. Dobrovolníci ze školního parlamentu se oblékli do tradičních plášťů, nasadili koruny a jako tři králové vyrazili koledovat a vybírat příspěvky na dobrou věc.

Sbírka probíhala nejprve na půdě školy, kde žáci obcházeli jednotlivé třídy a navštívili také mateřskou školu. Odpoledne pak tři králové pokračovali v obci. Tradičně zavítali na obecní úřad, do mateřské školy Dráček a nevynechali ani klub seniorů. Do akce se postupně zapojily tři skupiny žáků od 4. do 8. ročníku a velkou radost udělala i samostatná skupinka našich nejmladších prvňáčků, kteří se role tří králů ujali s nadšením a odvahou.

Děkujeme všem žákům za jejich ochotu věnovat svůj čas, energii a dobrou náladu, a zároveň všem, kteří přispěli jakoukoli částkou. I malé dary mají velký smysl. Tříkrálová sbírka znovu ukázala, že solidarita a ochota pomáhat mají na naší škole své pevné místo.

Hokejový zápas učitelé vs. žáci

V úterý 16. 12. se na zimním stadionu v Povrlech uskutečnil hokejový zápas žáci vs. učitelé, který nabídl napínavou podívanou od prvního do posledního hvizdu. Zápas odstartoval ve 14:00 a hned od úvodu bylo vidět, že žáci přišli na led skvěle připraveni.

Žáci se rychle ujali vedení a po většinu utkání udávali tempo hry. Díky aktivnímu útoku, dobré spolupráci a lepší obraně žáci utkání jasně ovládli a zaslouženě zvítězili. Závěr zápasu už se nesl v pohodové atmosféře plné radosti, smíchu a sportovního ducha. I přes porážku odcházeli učitelé z ledu spokojení – především proto, že se akce vydařila a všichni si ji skvěle užili.