Florbal – UČITELÉ vs. ŽÁCI – Dokonalý obrat

Po hokejových bitvách, které skončily nerozhodně, žáci vyzvali učitele na florbal. Nervozita v den utkání by se dala krájet a oba tábory horlivě vymýšlely taktiku utkání. Ve 14 hodin to začalo. Nabitá tělocvična se těšila na bitvu, a ta přišla. Žáci nastoupili se čtyřmi kompletními formacemi proti necelým třem formacím učitelů. A tento fakt společně s nedisciplinovaností učitelů zřejmě rozhodl. Úvod zápasu byl jasně v režii učitelů, kteří žáky jasně přehrávali. Brzy vstřelili branky a po úvodní třetině učitelé vedli 5 : 2. I ve druhém dějství nic nenasvědčovalo tomu, že učitelé nevyhrají. Po dvou třetinách učitelé vyhrávali 7 : 3. A pak to přišlo. Učitelé zjevně ukolébaní snadnou výhrou zkolabovali.

Nestačili fyzicky, kupili chyby a faulovali, zejména obránci a obránkyně. A budeme adresní – Hacko, Skála, Popelková a Müllerová vůbec nestíhali. Žáci se bleskurychle pohybovali a kombinovali. Brankářka učitelů Míša Ďurčíková se snažila a v brance předváděla neskutečné akrobatické zákroky, ale všechny chyby obrany zlikvidovat nestačila. Žáci rychle dotahovali skóre. Lajdáctví učitelů ale vrcholilo. Učitelé se uchylovali k faulům a dávali tím šance žákům v podobě trestných střílení. A žáci trestali. Rozhodčí Bürgemeister stále signalizoval fauly učitelů a neustále měl zkřížené ruce nad hlavou. Vypadalo to, že se za učitele modlí. Nepomohlo to. Dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno. Zoufalí učitelé si vzali oddechový čas a snažili se tlak žáků zastavit. Marně. Třicet vteřin před koncem Míra Novák, jak jinak než z trestného střílení po zbytečném faulu, vstřelil vedoucí branku žáků! Učitelům už nepomohla k vyrovnání ani hra bez brankáře. Akrobatický zákrok brankáře Adama Kavy. Konečný hvizd a11 : 10 pro žáky. Výbuch radosti v řadách žáků. Neskutečný obrat. Žáci se radovali jako naši hokejisté v Naganu. Utkání mělo fantastickou atmosféru a žákům patří velká gratulace k vítěství. Ihned po utkání Štěpán Hauzner, trenér, kapitán a manažer v jedné osobě, svolal učitele na důležitou poradu. A zřejmě padaly hlavy. Pochvalu zaslouží pouze paní ředitelka, která nasázela žákům hattrick, ale to je vše. Ostatní se musí zlepšit. Ve všem!!! Již se plánuje termín odvety a učitelé budou chtít žákům porážku oplatit. Díky všem za ochotu udělat dobrou věc.

Branky žáků: Hainz 3, Smoleňák 2, Novák, Čikoš, Morgesová, Kujal, Řípová a Krsek 1
Branky učitelů: Slezáčková 3, Strnadová a Tourek 2, Hacko, Hauzner, Hroššo 1