Die Grundschule fährt nach Dresden

Základní škola jede do Drážďan. To je název našeho článku. V pondělí 18. června se žáci 8. a 9. třídy vydali na výlet do Drážďan. Cílem bylo zbavit se strachu z cizí řeči a zkusit aplikovat v praxi to, co se v průběhu roku, či dvou, naučili v hodinách německého jazyka. Malý krůček pro lidstvo, ale obrovský krok pro žáky samotné, to mi věřte. Díky příhraniční spolupráci a celodenní jízdence Labe-Elbe jsme se celkem levně dopravili do Drážďan. Cesta byla delší, ale my jsme se zabavili, a proto také rychle uběhla. V Drážďanech nás čekala prohlídka krásného historického centra, kterou jsme započali již na Drážďanském nádraží. V ulici Prager Straße jsme si vytipovali obchody, které při cestě zpět nesmíme minout, a vesele jsem pokračovali dál.

První naší zastávkou byl světoznámý zámek Zwinger, kde jsme obdivovali krásu německého baroka, upravené záhonky a načančané fontány. Dalším navštíveným místem byla Semperova opera před níž se shlukli umělci a předváděli svůj skvělý talent, za jenž jsme je nezapomněli ohodnotit velkým potleskem a také troškou „fufníků“ z našeho vlastního rozpočtu. Brühlova terasa, neboli, jak by řekl J. W. Goethe, Balkón Evropy, byla naší další zastávkou, z níž jsme shlíželi na historické kolesové parníky, kotvící u břehu. Že bychom příště vyrazili na nich? Jednou z posledních zastávek byl za války vybombardovaný a nyní znovu postavený kostel Frauenkirche. Zaplatili jsme si vstupné a vyrazili až úplně nahoru do kupole. Ten výhled, stojí opravdu za to!

Ale co se líbilo žákům z výletu nejvíce? Zeptejte se a uvidíte. Většina vám bude nejspíše básnit o výborné zmrzlině od německého Itala, u kterého si každý objednal zmrzlinu sám. Jupí! Cíl výletu splněn! Jsem na ně všechny právem pyšná. A ptáte se jak jsme náš výlet završili? Samozřejmě návštěvou vytipovaných obchodů v Prager Straße, odjezdem s rukama plnýma tašek a blaženými úsměvy na tvářích. Doufám, že se nám v příštím školním roce povede k našim německým sousedům opět vyjet.