Bedna na krajském přeboru škol v OB

Leckterý čtenář si asi teď říká, cože mi to tady píšou? Opět nová zkratka? Ne. OB je zkratka pro orientační běh, snad jeden z nejkrásnějších sportů v přírodě vůbec. Jde v něm o co nejrychlejší pohyb v terénu podle mapy po předem neznámé trati s jedinou povolenou pomůckou, a tou je buzola. Snažíte se najít v lese kontroly, které jsou označeny červenobílými látkovými lampiony a označit průchod kontrolou do průkazu pomocí jehličkových kleštiček. Tentokráte se přebor škol konal 20. 4. v Proboštově u Teplic. Čekal nás běh v přilehlém parku a zahrádkářské kolonii. V řeči orienťáků nás čekal běžák, terénem mírně zvlněným, průběžným, žádné kopce, žádně hustníky.

Organizátoři na nás byli hodní, jelikož nám připravili mapu v měřítku 1: 4000, což byla velká výhoda. Obvykle se běhá na mapách v měřítku 1 : 10 000. Už při příchodu na shromaždiště nám bylo jasné, že konkurence narostla nejen do počtu, ale i do kvality. V družstvech se objevilo příliš mnoho profesionálů. My jsme v přípravě taky nezaháleli. Čtyři z nás absolvovali na podzim pravidelné středeční tréninky orienťáku a zbývající z týmu potrénovali měsíc před závody. Nervozita před závodem byla znát a zvyšovala se s přibíhajícími závodníky. Časy ukazovaly, že závod je velice rychlý. V cíli byly okamžitě k dispozici výsledky, které se neustále měnily. Mohli jsem tak kontrolovat průběžné pořadí. A jak jsme dopadli? Podtrženo a sečteno 3. místo ve školách – super! V jednotlivcích 2. místo Matěj Hnízdil, 3. místo Zdeněk Erlebach, 6. místo Mája Vlčková, Martin Krpeš, 10. místo Karča Kurendová, 12. místo Ondra Jeníček, Naty Bujná a 14. místo Kryštof Besser. Děkuji všem za hezké chvíle strávené na tréninku a závodě. Byla jsem s vámi ráda.