
Dnešní den, pátek 29. května, byl pro žáky prvních tříd výjimečný. Svými staršími spolužáky ze 6. třídy byli oficiálně pasováni na opravdové čtenáře a vstoupili tak do kouzelného království světa knih.

Žáci 6. třídy se ve středu 20. května se vydali na celodenní výlet do hlavního města, kde spojili příjemnou procházku s výukou přímo v historických ulicích. Během pěší cesty na Pražský hrad se sami ujali role průvodců. U každého významného zastavení si připravili zajímavé referáty a prezentovali svým spolužákům klíčové momenty naší historie.
Postupně jsme takto poznali a obdivovali:

Dne 15. října 2025 se žáci 9. ročníku zúčastnili Veletrhu vzdělávání v Ústí nad Labem. Akce byla zaměřena na prezentaci středních škol ústeckého regionu a na nabídku jejich studijních i učebních oborů. Žáci měli možnost seznámit se s různými školami, získat podrobné informace o oborech a podmínkách studia a osobně se dotazovat zástupců škol na vše, co je zajímalo. Své návštěvy využili aktivně a s velkým zájmem, což jim jistě pomůže při rozhodování o volbě budoucího povolání.
V pondělí 14. 10. 2024 se žáci devátého ročníku společně zúčastnili pravidelné akce Veletrh vzdělávání – Kam na střední školu. Akce se pořádala v Kulturním domě Ústí nad Labem a prezentovalo se na ní nejen 25 středních škol z celého Ústeckého kraje, ale i několik významných podniků, patřících mezi největší zaměstnavatele v regionu. Žáci si samostatně prošli celou expozici, zastavili se u stánků svých vybraných škol, pokládali otázky ohledně přijímacího řízení, nabízených studijních oborů a studijních plánů, uplatnění v oboru po absolvování studia. Za opravdový zájem a vzorné chování si všichni zaslouží pochvalu.
Dne 30. dubna 2024 se žáci 6. třídy vydali na exkurzi na hydrometeorologickou stanici Ústí nad Labem, Kočkov. Cílem exkurze bylo seznámit se s prací meteorologů a s metodami měření meteorologických prvků. Pracovník stanice nás nejdříve seznámil s důležitostí meteorologických informací pro různá odvětví lidské činnosti. Poté nás provedl po stanici a na venkovní části stanice šesťáky seznámil s různými měřicími přístroji, které se používají k měření teploty, vlhkosti vzduchu, tlaku vzduchu, srážek, větru a dalších meteorologických prvků.
V pátek týden před posledním školním dnem se žáci deváté třídy rozloučili s učiteli, asistenty. Byla to taková generálka na 30. červen. Akci předcházelo velké plánování, výroba pozvánek, ohromný nákup, vymýšlení dárků pro učitele a jejich zajištění (poděkování pí. Francové), pečení, nakládání masa na grilování. Peníze na akci byly použity z výdělku účastí na jarmarcích. Celý článek zde.

Po tříleté odmlce se žáci 9. třídy rozhodli aktivně účasnit na tradičním Vánočním jarmarku. Velká část třídy i rodičů (kterým tímto znovu chceme moc poděkovat za jejich příspěvky) se zapojila do výroby dárků, pečení cukroví (zde díky i panu školníkovi), balení výrobků i samotné přípravy a prodeje. Většinu výrobků se podařilo prodat, velký úspěch měly tekuté dárky a tradiční vánoční pečivo, náramky, pletené výrobky, krásně zdobené svíčky a řada dalších ručně vyráběných dárků. Výsledná suma zisku byla pro nás velkým překvapením a odměnou za vložené úsilí a čas věnovaný přípravě. Velké zahřátí po mrazivém prodejním dopoledni. Děkujeme tímto všem kupujícím a věříme, že dárky udělají alespoň stejnou radost, jakou máme my. Peníze získané touto akcí plánujeme využít při závěrečném loučení se školou. Na závěr patří největší díky hlavní organizátorce této akce, naší milé Pavlíně Janichové. Díky Pájo. Přejeme tímto všem krásné prožití vánočních svátků, dny plné lásky a pohody a šťastné vykročení do nového roku. Do Vánočního jarmarku se zapojil i Kreativní kroužek, který zde také úspěšně prodal řadu svých výrobků.
Podle tradice den před svým svátkem naši školu, její žáky i učitele navštívil Mikuláš. Nebyl sám, doprovázela ho početná skupina pomocníků, andělů a čertů. Nejdříve se setkali s dětmi ve školce a poté se všemi žáky ve třídách na I. i II. stupni. Protože máme ve škole většinou hodné děti, rozdávali Mikuláš a andělé malé dárky. Ty zlobivější si čerti odvedli stranou, označili si je a pokud se nezlepší, příští rok je už opravdu odnesou do pekla. To je totiž momentálně plné a proto bylo chování těchto žáků řešeno pouze domluvou. Nakonec jsme si navzájem popřáli hodně zdraví, spokojenosti a radosti z úspěchů. A pohodové a klidné dny zbývající do vánočních svátků.
Ve středu 5. 10. navštívili naši deváťáci tradiční akci, Miniburzu středních škol Ústí nad Labem. Představily se zde střední školy, každá z nich měla připravené stanoviště, u kterého studenti i učitelé škol prezentovali učební a výuční obory, které budou pro příští školní rok otevřeny. Deváťáci měli možnost pokládat otázky týkající se budoucího studia na vybrané škole, někde byla k vidění i praktická ukázka z odborného zaměření. Veškeré propagační materiály škol si žáci mohli odnést domů k dalšímu prostudování. Doufejme, že tato akce jim přispěje a ulehčí jejich rozhodování o volbě dalšího studijního či učebního oboru.