Ročníkové práce

Žáci 9. ročníku obhajovali své ročníkové práce, na kterých během školního roku postupně pracovali. Každý z nich si zvolil vlastní téma a následně svou práci představil před komisí i spolužáky.

Obhajoby byly pro žáky důležitou zkušeností. Vyzkoušeli si nejen samotnou prezentaci, ale také práci s trémou, vystupování před publikem a schopnost odpovídat na otázky. Pro mnohé z nich šlo o náročný, ale zároveň velmi přínosný okamžik, díky kterému si odnesli nové zkušenosti do dalšího studia i života.

Čtěte více

Deváťáci navštívili Židovské město v Praze

Žáci devátého ročníku se vydali do Prahy, kde navštívili historické Židovské město. Během komentované prohlídky si prohlédli tři synagogy a dozvěděli se více o životě židovské komunity, jejích tradicích i důležitých událostech české historie.

Dnes jsme byli se třídou v Praze v židovské čtvrti a měli jsme k tomu prohlídku s průvodcem. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací o historii Židů v Praze a o tom, jak dřív žili. Bylo zajímavé vidět místa, o kterých jsme se učili ve škole, i ve skutečnosti. Navštívili jsme také židovský hřbitov a další památky v okolí. Nejvíc se mi líbilo, že to nebylo jen obyčejné učení ve třídě, ale mohli jsme si všechno prohlédnout naživo. Na konci jsme měli rozchod na Václavském náměstí, kde jsme si mohli projít obchody a dát si něco k jídlu. Celkově se mi výlet líbil, protože byl zajímavý, poučný a zároveň jsme si užili den v Praze. B. Řípová

Čtěte více

Za koňským dobrodružstvím do Lužce

V úterý 28. dubna  dopoledne se naše 6. třída vydala na neobyčejný výlet do Lužce. Cílem byla návštěva u žákyně z 9. třídy, která nás pozvala, aby nám představila svou ročníkovou práci.

Hned po příjezdu nás autorka práce čekala na zastávce a dovedla nás až k nim domů. Po krátkém seznámení s jejím tatínkem jsme se pustili přímo do věcí týkajících se koní. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí – od toho, co všechno koně jedí, až po názvy jednotlivých částí jejich těla. Bylo toho tolik, že si to snad ani všechno nepamatujeme!

Čtěte více

Devátá třída v Terezíně

V Terezíně to na mě působilo všelijak, ale hlavně jsem k tomu přistupovala s respektem. Bylo to zajímavé a jsem ráda za novou zkušenost. Zároveň to ve mně vyvolalo strašně zvláštní pocit – bylo zvláštní se ocitnout na místě, kde denně umíralo několik lidí. Celá prezentace paní průvodkyně byla hezká a myslím si, že nám to vše hezky vysvětlila. Jediná cesta zpět byla hrozná, protože bylo strašné vedro. Radka S.

Čtěte více