Velké změny začínají od nejmenších – MŠ získala mezinárodní titul Ekoškolka

Environmentální výchova je v Povrlech nedílnou součástí předškolního i základního vzdělávání a snahou každého učitele je se této oblasti věnovat hravě, kreativně a především smysluplně. Ideálně tak, aby všechny děti chápaly, co je smyslem, přišly se zaujetím domů a to, co se naučily ve škole, naučily také mámu a tátu. V budoucnosti pak žily se vší pokorou a ohleduplností k přírodě jako její součástí.

V Ekoškolách se děti, učitelé a rodiče stávají partnery. Společně zlepšují život ve škole i v jejím okolí. Děti se učí samostatně rozhodovat, promýšlet své činy, přebírat zodpovědnost, chovat se ohleduplně. Symbolickou zelenou vlajku a mezinárodní titul získalo již přes 130 škol v České republice a více než 17 000 škol po celém světě.

Je mou milou povinností oznámit všem, že jsme na základě auditu konaného 29. 3. 2019 poprvé získali MEZINÁRODNÍ TITUL EKOŠKOLY také pro naši mateřinku. Slovem „získali“, pak myslím především všechny děti, zaměstnance MŠ, přátele a rodiče, kteří nás podporují, pomáhají materiálně či se aktivně zapojují do dění, inspirují, motivují… Podmínkou získání tohoto ocenění bylo zvládnutí mezinárodní metodiky 7 kroků a realizace pozitivních změn ve škole i v okolí. Mnohé jsme již udělali, jiné teprve společně vymyslíme, zrealizujeme či zavedeme. Toto ocenění bereme jako signál toho, že jsme našli správnou cestu. Nejsme na jejím konci, ale na začátku. Věříme, že nás čeká spousta skvělých společných projektů, které budou mít pozitivní vliv nejen na dění v mateřské škole, ale také na dění v obci.

Velké změny začínají od nejmenších.