Okresní přebor v orientačním běhu

Ve středu 11. 4. se naše pětičlenná výprava orienťáků společně s bývalou běžkyní Karčou Kurendovou, vydala na okresní přebor, který se konal v nedalekém Ústí nad Labem, konkrétně na Střížovickém vrchu. I přes to, že jsme závodili pouze tři (deváťáci se učili na přijímačky), dopadli jsme velmi dobře. Závodníků bylo dost. Postupně nás do terénu pouštěli po jedné až dvou minutách. Střídal se žák z II. a žák z I. stupně. Start jednotlivých běžců trval dle mých informací cca hodinu a půl. Když došlo na vyhlášení měli jsme dvě medaile jisté. Z kategorie mladších chlapců se Matěj Karvánek umístil na hezkém 2. místě, Karel Kurenda na 1. místě. A z kategorie starších dívek jsem se na 1. místě umístila já – Jasmína Rajtorová. Jako škola jsme celkově skončili na 2. místě, a tím pádem jsme postoupili do krajského kola, které se koná 25. 4. 2018 v Teplicích.