Den Země v MŠ

Den Země je možnost, jak si připomenout, že bychom o svou planetu měli pečovat jako o to nejdražší. Láska k přírodě, ať živé nebo neživé přežívá v každém z nás. A je důležité si připomínat. Je důležité vnímat. Je důležité šířit. Je důležité spolupracovat.
Každoroční oslava Dne Země v mateřské škole Povrly sebou letos přinesla velmi milou spolupráci s Ekotýmem a žáky 9. třídy Základní školy Povrly, kteří společně s pí uč. Markétou Strnadovou naplánovali a připravili dopoledne plné EKO-her a soutěží.

Děti třídily odpadky do různobarevných popelnic, sázely hrášek do nových vyvýšených záhonků, bez zapojení čichu a zraku vyzkoušely své vlastní chuťové pohárky při ochutnávání různých druhů potravin, zahrály si na popeláře a závodily, kdo rychleji odveze na tatrovce plný valník PETvíček, křídovými kresbičkami zdobily chodník vedoucí do školky a v neposlední řadě také aktivně chránily přírodu. Konkrétně se děti pustily do výroby hmyzích domečků, aby tak pomohly svým hmyzím kamarádům, kteří po celou sezónu nenápadně pomáhají naší úrodě. Doufejme, že se do domečků brzy nastěhují a my je budeme moci průběžně pozorovat. Speciální byl tento den také v tom, že jsme jej celý strávili venku. Maličko jsme porušili klasický režim školky a po obědě nešli odpočívat na lehátka, ale na zahrádku na deky pod koruny bříz, kde jsme pozorovali plující mraky, dýchali čerstvý vzduch a užívali si krásný jarní den.

Velké díky celému Ekotýmu ZŠ za báječně zorganizovaný den.